A u nas już wiosna!

Trzy tygodnie temu, w piwnicach Midasa przywoływaliśmy Wiosnę, piosenką i wierszem kusząc ją do przyjścia. Wieczór był uroczy, a już na drugi dzień słońce wyjrzało naprawdę. Od razu chęci do życia powróciły, szczególnie, gdy ptasie trele zaczęły ozdabiać każdy poranek.

Wiosna, ach ona ma w sobie to coś, gdy po bieli i szarościach zaczyna rozkwitać, pachnie całą sobą, oddycha lekko i zwiewnie. Wtedy rodzą się też nowe pomysły, kwitnie miłość i rodzi się ożywcza wiara, rozbłyska jakość zielonych odcieni nadziei.

Cieszy zapał i chęć działania, a przede wszystkim spotkania z ludźmi, którzy z chęcią wychodzą na spacery, poddając się chwili wytchnienia i beztroskiemu uśmiechowi cieplejszych promieni słońca.

Takie jedyne w swoim rodzaju połączenie myśli i słowa, gdy rozbudzona Wiosna pozwala rozkwitnąć od nowa! Prawdziwa odnowa, szczególnie, gdy już jutro będziemy mogli jej pięknem podzielić się beztrosko.

Tak, serce rośnie, gdy tyle bezinteresownych osób bierze udział w każdym wydarzeniu. Tym razem spotkamy się w słonecznych kolorach i niespodziewanych odsłonach słodyczy. Pomysł Urszuli Wojnarowskiej-Curyło nabrał pędu i kolorytu. Dzisiaj, od rana wraz z Małgorzatą Fiołek i Marią Sękowską oraz sympatyczną Aldoną Farej-Noster czarowałyśmy, tak by uśmiech gościł dłużej niż chwilę.

Do zobaczenia już jutro, w ostatnią niedzielę marca! Na pewno będą trzy ule…

i dziękujemy Aldonie Farej-Noster za talent, inwencję twórczą i poczucie humoru podczas dzielenia się Wiosną!

Urszula Rędziniak

fot. Urszula Wojnarowska-Curyło

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aldona :) Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Aldona :)
Gość
Aldona :)

Czytałam ten tekst kilka razy… tak milo sie czyta…Takie słowa dodają skrzydeł 🙂 buziaki dla was Dziewczynki 🙂