I Powiatowe Dyktando Patriotyczne

„(…) 1 marca 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie przeprowadzone zostało I Powiatowe Dyktando Patriotyczne, do pisania którego usiadło 100 osób, w tym m.in. przedstawiciele Honorowego Komitetu Obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 250 – lecia Konfederacji Barskiej, samorządowcy, seniorzy, dyrektorzy przedszkoli, szkół oraz jednostek powiatowych, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń, służby mundurowe, a także młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna wraz z opiekunami. (…)

Laureatami w kategorii „senior” zostali odpowiednio: Ewa Bańka, Zdzisława Górska i Kazimiera Kidacka. Uczestnicy I Powiatowego Dyktanda Patriotycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Strzyżowskiego.(…)”

oprac. A. Zielińska

Więcej na temat I Powiatowego Dyktanda Patriotycznego możecie przeczytać na stronie Starostwa Powiatowego

http://www.strzyzowski.pl/aktualnosci/art,2389

lub zobaczyć na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem

http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/I-Powiatowe-Dyktando-Patriotyczne-powiat-strzyzowski-,4734/.

 

My ze swej strony gratulujemy naszym wspaniałym Kobietom Ewie, Zdzisławie i Kazimierze ze Strzyżowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zajęcie pierwszych trzech miejsc na podium i życzymy kolejnych sukcesów, zarówno w pielęgnowaniu mowy ojczystej jak i innych dziedzinach życia!

 

Urszula Rędziniak

Zdjęcia z galerii Ewy Bańki

Dodaj komentarz

avatar