Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Dzisiaj mam przyjemność przekazać, że kolejny konkurs fotograficzny pod patronatem Burmistrza Strzyżowa – Mariusza Kawy, tym razem pod tytułem zaproponowanym przez Młodzieżową Radę Miejską  Moja ojczyzna jest biało-czerwona został rozstrzygnięty.

Cieszy fakt, że ogółem wpłynęło blisko 40 prac w dwóch grupach wiekowych, pierwszej dla młodzieży do lat 18 i drugiej dla dorosłych.  Biorąc pod uwagę termin zakończenia i długi majowy weekend, postanowiliśmy przesunąć spotkanie rozstrzygające o wyróżnieniach, tak aby wszystkie prace wysłane w terminie zdążyły nadejść i mogły mieć szansę na nagrodę.

W związku z powyższym, w dniu 7 maja 2018 r. w godzinach popołudniowych w Urzędzie Miasta w Strzyżowie spotkało się jury w składzie:

Mariusz Kawa – Burmistrz Strzyżowa jako przewodniczący

oraz członkowie w osobach: Andrzej Górz, Zofia Krupska, Izabela Pilawska, Urszula Rędziniak, Małgorzata Sołtys i  Krzysztof Szaro.

W pierwszej kolejności jury sprawdziło, czy wszystkie prace zostały nadane we właściwym terminie, a w następnej kolejności przystąpiono do podzielenia zdjęć na dwie grupy i sprawdzenia pozostałych formalności wymaganych regulaminem, w tym m.in. formatu zdjęć i kart zgłoszenia oraz płyt z fotografią. W grupie młodzieżowej rozpatrzono także, czy wszystkie nadesłane prace posiadają wymaganą pisemną zgodę prawnych opiekunów osób niepełnoletnich.

Podczas sprawdzania poszczególnych prac okazało się, że nie wszyscy czytają regulamin, albo czytają go zbyt powierzchownie,

a szkoda…

bo w efekcie braku wymaganych dokumentów i właściwych formatów zdjęć jury już na wstępie musiało wykluczyć kilka nadesłanych fotografii.

Moi drodzy, my już planujemy kolejne konkursy i mamy nadzieję, że następnym razem z uwagą przeczytacie wymogi konkursowe, a nadesłane prace będą kompletne, i sami dacie sobie szansę na główną nagrodę albo wyróżnienie, a tak niestety niektórzy z Was już na etapie analizy pod względem formalnym stracili taką możliwość.

Przykro nam z tego powodu, ale ufamy, że w przyszłych konkursach Wasze fotografie i dokumenty będą kompletnie i zawalczą o nagrody.

Następnie, po bacznym sprawdzeniu zdjęć musieliśmy odrzucić fotomontaże, o których również wspominaliśmy w regulaminie. W trakcie dalszych prac jury skupiło się wreszcie na ocenie samych fotografii, ich wartości artystycznych i patriotycznych zamkniętych w kadrze. Cieszymy się bo wiele zdjęć miało niezaprzeczalne walory zarówno patriotyczne jak i artystyczne, i odcisnęły swój znak na emocjach członków jury.

Dlatego jury postanowiło wyłonić 5 prac w grupie I i 5 prac w grupie dorosłych czyli grupie II, które zostały bardzo wysoko i co za tym idzie zostały wyróżnione w konkursie.

I tak, w efekcie końcowym jury podczas obrad wyłoniło  osoby, które zostaną oficjalnie wyróżnione na gali rozdania nagród w dniu 25 maja 2018 r. o godz. 18 w Domu Kultury Sokół w Strzyżowie przy ul. Mostowej 2.

Należą do nich godła wymienione alfabetycznie, w grupie I:

  1. Malinka 2006
  2. MM11043216
  3. Orzech 101
  4. Pauletta MTLF5
  5. Tancereczka 16 

 W grupie II:

  1. Adamoz 33
  2. Baszko 55
  3. Groszek 60
  4. Miodulek
  5. Ryś 89

 

 Na spotkanie zapraszamy także Wszystkich pozostałych uczestników konkursu i mieszkańców Ziemi Strzyżowskiej.

W trakcie spotkania można będzie obejrzeć nagrodzone fotografie, a także prace innych artystów, którzy wzięli udział w konkursie.

Przygotowana gala rozdania nagród przewiduje nie tylko bogate i pełne niespodzianek nagrody lecz również ciekawy, niebanalny program artystyczny, który zostanie zaprezentowany przez członków Kręgu Twórczego Arche i pysznie ozdobiony muzycznie przez duet „Przy kawie” czyli Magdalenę Kawę i Wojciecha Motykę w aranżacjach biało-czerwonych. A my w trakcie gali rozdania poznamy kolejność zwycięzców i przygotowane dla nich nagrody!

 

Urszula Rędziniak

Fot. Andrzej Górz, Krzysztof Szaro

 

 

Dodaj komentarz

avatar