Między niebem i ziemią

Miło mi poinformować, że na IV konkurs fotograficzny wpłynęło łącznie 284 zdjęcia, z których w efekcie końcowym do oceny Jury zakwalifikowało się 46 prac w grupie do lat 18, oraz 226 prac dorosłych. Teraz obrady rozpoczyna Jury, które wyłoni finalistów tej edycji w dwóch grupach wiekowych.

Osobiście przejrzałam wszystkie zdjęcia i jestem pod wrażeniem inwencji twórczej artystów, bo tytuł konkursu dawał Wam nieograniczoną swobodę od nieba do ziemi, nie zamykając oczu na żaden pomysł.

Sprawdzając wszystkie zgłoszenia i anonimizując prace mogłam kilkakrotnie oglądać Waszą twórczą pracę. Pośród krajobrazów, przetykanych bielą, błękitem i czerwienią zaskakuje dobór szczegółów na pierwszym planie, a czasami wręcz odwrotnie to, co w oddali pobudza wyobraźnię obserwatora, a do tego niespodziewane, przepełnione niekiedy magią, chwile zatrzymane w kadrze, bo między niebem, a ziemią wiele zdarzyć się może.

Obecnie każde zdjęcie ma swój numer i tytuł, który mu nadaliście tak, aby jury mogło rzetelnie ocenić konkursowe prace. Nie zazdroszczę im, będą mieli ciężki orzech do zgryzienia, bo prace są naprawdę bardzo ciekawe, często niekonwencjonalne, pełne inwencji twórczej, przemyślane i dopieszczone. A tak na marginesie, to dziękuję Wszystkim, którzy opisali zdjęcia tak, jak prosiłam w regulaminie, dzięki temu miałam trochę mniej pisania.

Wszyscy Laureaci zostaną powiadomieni o nominacji i zaproszeni na uroczystą galę, która odbędzie się, gdy tylko to będzie możliwe. Odbiór nagród zgodnie z regulaminem następuje tylko osobiście, w dniu ich rozdania.

Szczegóły rozstrzygnięcia będą dostępne na stronie Stowarzyszenia Zakorzenieni w kulturze i fb. Także termin gali rozdania nagród zostanie podany oficjalnie z pewnym wyprzedzeniem, aby każdy z Was mógł do nas przybyć.

Ze względu na dotychczasową sytuację proszę nie przysyłajcie zapytań, kiedy to nastąpi, bo w ciągu tych kilku dni wysłałam do Was około 400 e-maili z informacjami i odpowiedziami. Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy będziemy mogli się spotkać, ale spotkamy się na pewno, gdyż będzie to dla Jury, Stowarzyszenia Zakorzenieni w kulturze i dla mnie wielką radością, poznać Was osobiście, uścisnąć dłoń, pogratulować. Będziecie mogli też zobaczyć nasz malowniczy Strzyżów.

Myślę, że informacje do laureatów zostaną przesłane na przełomie maja i czerwca.

Bądźmy wszyscy cierpliwi i wyrozumiali dla siebie.

Wszystkim Uczestnikom w imieniu organizatorów i swoim bardzo dziękuję za udział w konkursie i życzę głównej wygranej.

Pozdrawiam serdecznie

Urszula Rędziniak

Prezes Stowarzyszenia

Zakorzenieni w kulturze

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments