Nagrody w III konkursie fotograficznym już rozdane!

„Jest jedna rzecz, którą musi posiadać każda fotografia – ludzki wymiar. Ten rodzaj fotografii to realizm, jednakże realizm to nie wszystko. Musi jeszcze temu towarzyszyć wizja i dopiero połączenie tych dwóch cech tworzy dobre zdjęcie. Trudno jest określić cienką linię, gdzie kończy się materia, a zaczyna umysł.

Robert Frank

 

Za nami finał III ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. Z obiektywem po Europie. Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze’ cieszy się, że pomysłem wzbudziło tak duże zainteresowanie, a na konkurs napłynęły prace z całej Polski, w tym m.in. z Dębowca, Połomi, Piaseczna, Łaszek, Wyżnego, Szczecina, Piekar Śląskich, Zabrza, Ełku, Frysztaka, Świdnika, Dobrzechowa, Wierzchosławic, Zabrza, Warszawy, Konstantynowa Łódzkiego, Jakubowic Konińskich, Smardzewa i wielu innych miejscowości.

To dla nas radość, bo dzięki temu możemy pochwalić się nasza małą ojczyzną – Ziemią Strzyżowską i jej mieszkańcami także w tej dziedzinie. Na nasz adres e-mailowy wpłynęło 74 prace, a na konkurs zakwalifikowało się 26 w grupie do lat 18 i 41 w grupie dorosłych.

Jury w składzie:

Przewodniczący – Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra,

Członkowie:

  1. Krzysztof Szaro
  2. Paweł Bukała
  3. Andrzej Górz
  4. Andrzej Haligowski

wyłoniło łącznie 14 zdjęć, i zaprosiło wyróżnionych Autorów na galę rozdania nagród, która nastąpiła  w dniu 24 maja 2019 r. w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie.

I tak w grupie do lat 18:

   I miejsce – Oliwia Łatecka z Lublina

 II miejsce – Karolina Kędzierska z Gdyni

III miejsce – Paulina Krupka z Lublina

 Wyróżnienia jury przyznało dla: Maja Kotarska (Lublin), Natalia Dereń (Przedmieście Czudeckie), Natalia Stefańska (Kraków), Zofia Sibińska (Borysławice),

w grupie dorosłych:

   I miejsce – Dariusz Dąbrowski z Wiśniowej

 II miejsce – Paweł Niemczak z Ropczyc

III miejsce – Artur Wysocki z Rzeszowa

 Wyróżnienia jury przyznało dla Agnieszka Hnatio (Strzyżów), Dagmara Midura (Strzyżów), Jakub Kozioł (Tarnobrzeg), Michał Kasperczyk (Myślenice)

 Nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę fotograficzną K&F Concept otrzymał Szymon Muszański z Kopytowej.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy serdecznie. Warto wspomnieć, że na wystawie znalazły się też prace innych fotografików dorosłych, w tym: Artur Jastrzębski (Tychy), Joanna Bród (Ropczyce), Jolanta Paszkiel (Świdwin), Martyna Zięba (Lubartów), oraz do lat 18: Aleksandra Pazdan (Przedmieście Czudeckie), Katarzyna Ciesiółka (Bolesławice), Sylwia Haczela (Czudec).

Cieszymy się, że praktycznie wszyscy wyróżnieni przybyli do Strzyżowa, a komisja konkursowa osobiście mogła wręczyć atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. A to wszystko dzięki życzliwości i patronatowi Burmistrza Strzyżowa Waldemara Góry, a także sponsorom, którzy dołączyli do nas już w trakcie trwania konkursu tj. dwóm firmom fotograficznym – Pentax Polska oraz K&F Concept. Dziękujemy Dyrektorowi Centrum Sportu Turystki i Rekreacji Krzysztofowi Szaro oraz Dyrektorowi Domu Kultury „Sokół” Pawłowi Bukale za wzbogacenie nagród rzeczowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy Studiu Piosenki z Domu Kultury „Sokół” pod kierownictwem Barbary Szlachty za umilenie gali rozdania nagród. Zaśpiewały dla nas Patrycja Skalska, Aleksandra Sienkowska, Gabriela Pieczek i Martyna Niewieściuch. Cytaty znanych fotografików przedstawiły: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Spraw Społecznych i Prawnych Rady Miejskiej w Strzyżowie – Małgorzata Sołtys oraz członkowie Stowarzyszenia „Zakorzenieni w kulturze” – Elżbieta Hart-Bożek i Stanisława Kucab. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas słodki posiłek dopełnił smaku tych artystycznych występów. Dziękujemy pracownikom DK Sokół, Annie Krok, Krystynie Warchoł oraz Pawłowi Krokowi za pomoc w organizacji gali. Dziękujemy Maciejowi Klusce i Wojtkowi Jachymowi za film i zdjęcia z gali rozdania nagród.

Specjalne podziękowania dla Krzysztofa Szaro za inwencję i pomoc w pozyskaniu dodatkowych nagród od firm fotograficznych!

W imieniu Stowarzyszenia „Zakorzenieni w kulturze”, jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia i Wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Już dzisiaj zapraszam na kolejny konkurs fotograficzny w przyszłym roku!

Andrzej Haligowski
Członek jury
Stowarzyszenie „Zakorzenieni w kulturze”

fot. Dagmara Midura

Dodaj komentarz

avatar