Słowa złotem szeptane w Piwnicach Midas, czyli wieczór rosyjski!

Wieczór rosyjski, który odbył się w dniu 26 listopada 2021 r. zapełnił Piwnice Midasa wspaniałymi artystami, mieszkańcami ziemi strzyżowskiej i oczywiście nutą rosyjską powiązaną jak zawsze ze słowem poetyckim. Tego wieczoru nasza radość była ogromna, bo sale wypełniły się po brzegi, a uczestnicy wieczoru wykazali się nie tylko jak zawsze empatią, ale także wielką znajomością piosenek, które tego wieczoru płynęły nieprzerwanie. Już od pierwszych dźwięków Katiuszy publiczność żywo włączyła się w program spotkania, a stroje artystów wzbudziły jej niekłamany aplauz.

Koordynatorem oprawy muzycznej i pomysłodawcą przygotowanych specjalnie na ten wieczór piosenek rosyjskich był Dariusz Data. Śpiewali dla nas dla nas Anna Muszyńska, Katarzyna Oliwa, Jolanta Pieczek, Ernest Pieczek , Andrzej Borkowski, Paweł Hart i Dariusz Data.

Muzycznie oprawę zapewnili tego wieczoru: Aleksandra Fiołek-Matuszewska – skrzypce, Andrzej Borkowski – gitara, Paweł Hart – perkusja, Dariusz Data – akordeon, Zbigniew Mikuszewski – saksofon.

W ten piątkowy wieczór usłyszeliśmy poezję rosyjską Anny Achmatowej, Ajgi Gennadij, Aleksieja Konstantinowicza Tołstoja, Aleksandra Puszkina, Aleksandra Błoka, Dmitrija Mereżkowskiego, Bułata Okudżawy, Włodymyra Jarynycza oraz Władimira Wysockiego. Interpretację ich utworów w polskiej wersji zaprezentowali nam:  Anna Dziadek, Agnieszka Wnęk, Magdalena Drogoń , Dorota Hospod-Mac, Maciej Mac, Renata Kozdraś, Urszula Rędziniak, Jan Półzięć, Zofia Półzięć, Magdalena Nieroda, Wacław Szary, Teresa Włodyka, Agnieszka Pikula, Majka Zamorska.

Napawamy się radością, że program został tak żywiołowo odebrany ze strony widzów, a oprócz śpiewu mogliśmy podziwiać tańczącą publiczność , że goście dopisali, a gorące brawa i serdeczna atmosfera dodały temu spotkaniu niepowtarzalnego klimatu.

W przerwie Maciej Mac uraczył nas swoim „ponczem” w trzech kolorach, a przekąski w iście rosyjskim stylu smakowały wybornie m.in. dzięki proziakom przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Punk Gastronomiczny GS SCH Strzyżów.

Dziękujemy Państwu Dorocie i Maciejowi Macom, którzy od lat goszczą nas w Piwnicach Midasa. Dziękujemy Rafałowi Chmielowi za super nagłośnienie. Dziękujemy Andrzejowi Górzowi i Maciejowi Klusce za zdjęcia i film z wydarzenia.

Ja ze swej strony dziękuję jeszcze bardzo Danucie i Andrzejowi Haligowskim za pomoc w przygotowaniu wytrawnego poczęstunku, a Pani Aldonie Farej-Noster za użyczynie oświetlenia, które dodatkowo wzbogaciło nastrój wieczoru.

I jak zawsze bardzo serdecznie dziękuję naszym Mieszkańcom, którzy ten wieczór spędzili razem z nami nie szczędząc Artystom głośnych braw.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie będzie równie energetyczne, a Piwnice Midasa zapełnione zostaną po brzegi, a na szerszą relację zapraszamy na naszą stronę internetową http://zakorzenieniwkulturze.pl/ i fb.

Urszula Rędziniak

Prezes Stowarzyszenia

Zakorzenienie w kulturze

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments