Słowa złotem szeptane w piwnicach Midasa, czyli do zakochania jeden krok!

 

Ten piątkowy wieczór był wyjątkowy, bo oczywiście o miłości. I data też tego dnia nam sprzyjała, bo już od lat 14 lutego przepełniają czerwone serca o różnym smaku.
My zaczęliśmy delikatnie, z nutą nostalgii zabrzmiały pierwsze wersy piosenki Piotra Szczepanika pt. „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”. Tym razem o oprawę muzyczną zadbali sympatyczni mężczyźni z zespołu SouGorsi. Dali się namówić na spotkanie po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni.

Przez cały wieczór płynęliśmy w takt muzyki, przeskakując z dekady na dekadę, a teksty muzycy dobrali do wieczoru pysznie. Nostalgia, przeplatała się z radością, a humor dopisywał wszystkim gościom Piwnic Midasa, gdy razem z zespołem śpiewali znane polskie przeboje. Dopóki jesteś, to rycz mała rycz, bo dzisiaj, jutro, zawsze zabiorę Cię właśnie tam Królowo nadbałtyckich fal.

Wspólne śpiewanie, śmiech, a nawet taniec tego wieczoru rozbrzmiewały do późnych godzin wieczornych, tym bardziej, że myślą przewodnią była próba odkrycia, co się poetom śni.

Spotkanie tylko dla dorosłych ubarwiły nam utwory poetyckie Stanisława Grochowiaka, Aldena Nowlana, Jadwigi Skoczylas, Ryszarda Mierzejewskiego, Dietera Treecka, Dorothy Parker, Agnieszki Hajec, Joanny Idzikowskiej, Agnieszki Osieckiej, Szymona Muchy.

Fantazje słowem malowane, czytali dla nas tego wieczoru Beata i Grzegorz Potwora, Dorota i Maciej Macowie, Agnieszka Wnęk, Agnieszka Pikula, Beata Nowak-Maliszewska, Magdalena Klimek-Stypa, Zofia i Wit Krupscy, Anna i Piotr Aniołowie, Zofia i Jan Półzięć.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny udało nam się ukazać różne oblicze poezji, jej smak, wykwintność i żart ukryty w słowie. Ironia z nutą pikanterii to kolejna odsłona poetyckiej myśli, która potrafi zaczarować nawet wybrednego znawcę. Stali bywalcy i nowi goście jak zawsze żywiołowo reagowali podczas spotkania gromkimi brawami i śmiechem ośmielając artystów występujących tego wieczoru. Dziękujemy Wam za życzliwość i radość, którą się dzielicie z nami. Dzięki temu spotkania w Piwnicach Midasa są jedyne w swoim rodzaju, mają klimat, który tworzycie wszyscy razem. Bez Was to jest

Co się poetom śni?

Kto był, ten mógł się przekonać osobiście, a wiersze płynące w oprawie muzycznej zespołu SouGorsi, smakowały tego dnia oodrobiną pożądania, z łezką miodu i ziarnem pieprzu, tak jak na Dzień św. Walentego przystało!

Dziękujemy zespołowi SouGorsi, że zgodzili się spędzić z nami ten wieczór w Midasie, po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Śpiewali i grali dla nas tego wieczoru Tomasz Grzebień, Krzysztof Wnęk oraz Robert Ogorzałek.

Dziękujemy jak zawsze Dorocie i Maciejowi Macom za gościnę w piwnicach Midasa, a Andrzejowi Górzowi i Wojciechowi Jachymowi za zdjęcia i film, które zawsze są prawdziwą pamiątką na stronach Stowarzyszenia Zakorzenieni w kulturze.

Dziękujemy Wam wspaniali Mieszkańcy, za atmosferę, jaką tworzycie każdego wieczoru w Piwnicach Midasa!

Urszula Rędziniak

0 0 votes
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments