Słowa złotem szeptane w Piwnicach Midasa, czyli rodzinne kolędowanie!

Kolejne spotkanie w Piwnicach Midasa już za nami. Tym razem spotkaliśmy się w gronie Przyjaciół i do tego całymi rodzinami. Od pierwszej chwili było głośno i radośnie, a to za sprawą pomysłodawczyni, Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej, która jeszcze latem wspomniała, że marzy jej się spotkanie z kolędą w gronie rodzinnym. I tak 16 stycznia 2020 r. stało się. Gdy na dworze zapadł zmrok, piwnice Midasa zaczęły zapełniać się rodzinami, przyszli dziadkowie, babcie, rodzice, dzieci i wnuki.

W salach zrobiło się gwarno, a półmrok, który tam panuje, co chwilę dźwięczał dziecięcym śmiechem, do czasu, aż… rozbrzmiały pierwsze dźwięki kolędy!

Wówczas dzieciaki uciekły od stołów i w zasadzie już do końca wieczoru były fanami muzyki i słowa. Serce rosło, bo nawet nie przypuszczałam, że zmieści się tam taka wspaniała gromada. I niech mi ktoś powie, że co najmniej 4 pokolenia nie znajdą wspólnego tematu. Znalazły, i do tego ozdobiły go poezją, kolędą, uśmiechem oraz gorącymi brawami.

Spotkanie płynęło wraz z muzyką i słowem, a artyści, jak zawsze pełni pomysłów, ubarwili wieczór pysznie! W przerwie dzieciaki wykorzystały wszelkie dostępne zakamarki, a zabawa w chowanego wymagała od nich pomysłowości i sprytu. Tuż przed końcem programowej przerwy okazało się, że zawieruszyli się nam w tej chowanej zabawie również muzycy.

Widzicie, co most pomiędzy pokoleniami może zdziałać, prawie cuda. Na szczęście gorące brawa naszej wspaniałej publiczności skusiły artystów do powrotu na scenę. A potem… jak zawsze, barwnie i kreatywnie program przenikała piosenka i wiersz.

I tak zostało już do samego końca, a tuż po gromkich brawach, swojej córce Ilarii niespodziankę zrobiła Anna Muszyńska, wwożąc na salę tort z okazji dwudziestych urodzin. Życzeniom nie było końca, a głośne sto lat ze wszystkich sal dopełniło kropli rodzinnego wieczoru. Oj miała Ilaria tego dnia gości, oj miała!

Tego wieczoru śpiewali i grali dla nas rodzinnie:

Aleksandra Fiołek-Matuszewska koordynator muzyczny wydarzenia z mężem Wojciechem Fiołkiem oraz z dziećmi Magdaleną i Antonim, Jakub Fiołek, Dariusz Data, Krzysztof Wnęk z synem Kamilem, Paweł Hart z córkami Karoliną i Magdaleną, Jolanta i Ernest Pieczkowie z córkami Gabrielą i Emilią, Anna Muszyńska z córkami Ilarią i Emanuelą, Katarzyna Galej z synami Mikołajem i Kajetanem.

Poezję ks. Jana Twardowskiego, Marii Konopnickiej, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Konstantego Gaszyńskiego i Antoniego Lange czytali dla nas Magdalena Nieroda, Dorota Hospod-Mac, Emilia Pieczek, Gabriela Pieczek, Ilaria Muszyńska, Emanuela Muszyńska, Katarzyna Borysławska, Antonina Borysławska, Katarzyna Galej, Mikołaj Galej, Urszula Wojnarowska-Curyło, Jolanta Smarz, Agnieszka Kliś, Ewa Florczak, Joanna Krypel oraz Anna Muszyńska.

Jak zawsze dziękujemy bardzo serdecznie Państwu Dorocie i Maciejom Macom, za to, że goszczą nas w swoich progach, Andrzejowi Górzowi i Maciejowi Klusce za uwiecznienie wydarzenia w formie filmu i zdjęć oraz Rafałowi Chmielowi za nagłośnienie.

Dziękujemy bardzo Wam kochani Mieszkańcy, że od lat bywacie z nami, i dzielicie się swoją dobrą energią, słowem i uśmiechem.

Do zobaczenia już 14 lutego o godz. 18.00, tego dnia specjalnie dla Was „Słowa złotem szeptane w Piwnicach Midasa, czyli do zakochania jeden krok!”

Tym razem spotkanie tylko dla dorosłych, a słowo z pazurem w całkiem nowej oprawie muzycznej… szczegóły niebawem.

Dodaj komentarz

avatar