Słowa złotem szeptane w piwnicy Midasa, czyli przywołujemy wiosnę!

Marcowe spotkanie w Midasie zakończyło kolejny, szósty sezon wydarzenia pn. „Słowa złotem szeptane w piwnicy Midasa, czyli…” To był bardzo dobry czas, spotkania z poezją, w otoczeniu piosenki i z udziałem jedynej w swoim rodzaju, najlepszej Publiczności, jaką sobie można wymarzyć.

Tym razem przywoływaliśmy wiosnę, ale 10 marca, to też święto Mężczyzn, a dwa dni wcześniej obchodzony był Dzień Kobiet, więc słowem i muzyką zatoczyliśmy krąg tematyczny nikogo nie pomijając.  To właśnie te trzy tematy przewijały się przez cały wieczór wzbudzając radość i uśmiech na twarzach obecnych tego wieczoru w piwnicach Midasa.

Tym razem poetycko sięgnęliśmy po poezję regionalną, a dzięki życzliwości członków Kręgu Twórczego Arche mogliśmy ją usłyszeć w interpretacji samych Autorów. Swoje utwory w dużej mierze specjalnie przygotowane na ten wieczór zaprezentowali nam Zdzisława Górska, Krystyna Mazur, Agnieszka Wiśniowska, Stanisława Kucab i Andrzej Gugała. Wierszem pozytywnie zakręconym zakończyłam ten sezon spotkań z nadzieją, że kolejny, który rozpoczniemy, mam nadzieję w październiku będzie równie poetycki i energetyczny, przepełniony dobrą energią i  uśmiechem Publiczności.

Wieczór muzycznie ozdobił zespół Sou Gorsi. Trzech sympatycznych  pełnych optymizmu chłopaków dało popis wirtuozerii tak skutecznie, że już następnego dnia, słońce wyjrzało zza chmur. Na instrumentach klawiszowych akompaniował Tomasz Grzebień, na gitarze grał Krzysztof Wnęk, a na saksofonie wirtuozerii dodawał Robert Ogorzałek. I co najważniejsze wszyscy trzej przygotowali taką uroczą oprawę muzyczną, że nasza cudna Publiczność nie tylko biła brawa, ale także śpiewała, a nawet wirowała na parkiecie, w takt płynących dźwięków.

Składam gorące podziękowania dla zespołu Sou Gorsi za radosną i wiosenną oprawę muzyczną;

dla Członków Kręgu Twórczego Arche: Zdzisławy Górskiej, Krystyny Mazur, Agnieszki Wiśniowskiej, Stanisławy Kucab, Andrzeja Gugały za poezję wieczorną; dla Andrzeja Górza, Macieja Kluski i Wojciecha Jachyma z firmy Andrzejart.pl za film i zdjęcia oraz dla Doroty i Macieja Maców za gościnę w piwnicach Midasa.

I oczywiście serdeczne podziękowania wspaniałej Publiczności za gorące brawa i aplauz oraz kreatywny udział w wydarzeniu.

I jak tu nie kochać takich spotkań?

Po prostu nie da się bez nich żyć, dlatego już zaczynam: snuć plany na kolejny sezon, zapraszać muzyków, zaglądać na półki z poezją, przeglądać garderobę i czekam z niecierpliwością na kolejne spotkanie z Wami, wspaniałymi i jedynymi Mieszkańcami Ziemi Strzyżowskiej.

A tak na marginesie dodam, że wyczekując października, nie będziemy się nudzić, bo przed nami wiosna, a wraz z nią ruszają wycieczki Turystycznym szlakiem Strzyżowa, a także wiele innych, mam nadzieję, atrakcyjnych także dla Was spotkań ze Stowarzyszeniem Zakorzenieni w kulturze i naszymi Przyjaciółmi, ma które już dzisiaj zapraszam serdecznie. Dlatego tradycyjnie na chwilę wspomnień zapraszam na stronę Stowarzyszenia Zakorzenieni w kulturze http://zakorzenieniwkulturze.pl/ i na kolejne nasze wydarzenia.

 

Urszula Rędziniak

Prezes Stowarzyszenia

Zakorzenieni w kulturze

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *