Walentynkowy wieczór w Midasie!

Za nami już kolejne spotkanie w piwnicach Midasa, złoto tym razem przeplotło się z czerwienią, a to z racji święta Walentynek. To coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego, zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, często pisane wierszem.  Na naszym spotkaniu w słowach złotem szeptanych, również  nie zabrakło wierszy, wyznań i cytatów związanych z przeżyciami, które towarzyszą nam, gdy jesteśmy zakochani, żyjemy miłością i sami jesteśmy miłością. Poezja tym razem była skierowana dla osób dorosłych, było, więc rozkosznie, frywolnie, erotycznie  i uwodzicielsko, ale wszystko w dobrym guście i ze smakiem.

Tradycyjnie już wieczór rozpoczął się od pięknie wyśpiewanej piosenki, tym razem pt. Wszystkie stworzenia małe i duże w wykonaniu Oli i Pawła, którzy wykonali ten utwór  w iście mistrzowskiej interpretacji i przy wspaniałej oprawie muzycznej.

Muzyka przeplatała się z poezją w wykonaniu naszych drogich gości, chętnych podzielić się z nami swoimi emocjami i swoją interpretacją czytanych utworów, znanych i lubianych autorów. Barbara i Tomasz Jakubaszowie pięknie przedstawili nam  rozmowę dwóch kochających się osób, każda z nich ma swoje przemyślenia i oczekiwania… Czy różne?

Wiedzą o tym Ci, którzy po raz kolejny wybrali się na wieczór poetycko-muzyczny w Midasie. A trzeba podkreślić, że chętnych było bardzo wielu i piwnice wypełniły się po brzegi spragnionymi słuchaczami, którzy tego wieczoru zagościli, aby posłuchać dobrej muzyki i poezji.

Bardzo oryginalną interpretację piosenki Jancio przedstawili nam Tomek i Ola. Kabaretowa odsłona tej piosenki wprowadziła wszystkich w bardzo dobry nastrój i po raz kolejny mogliśmy zobaczyć jak wielki potencjał mają nasi artyści, którzy zawsze potrafią pozytywnie nas zaskoczyć.

Tango Libido w wykonaniu Pawła Harta, było niesamowite, dzielnie i ze stoickim wręcz opanowaniem wykonał ten utwór, mimo, iż Jola i Ola chciały zakłócić mu ten spokój. Czy im się udało?

Trzeba o to zapytać Pawła, bo jeśli nawet, to się z tym nie zdradził. Oczywiście przy każdym utworze muzycznym, nie sposób nie wspomnieć o pięknej oprawie muzycznej w wykonaniu wspaniałych muzyków, skrzypce Ola, ukulele Ola i Kasia, piano Tomek, Wojtek, Darek, bas Bartek, perkusja Paweł, gitara Krzyś i Kamil, akordeon Darek. Darek jest z nami po raz drugi i mam nadzieję usłyszeć go na kolejnych spotkaniach w Midasie, czego sobie życzę i wszystkim tak chętnie biorących udział w spotkaniach Słowa złotem szeptane. Dzięki Darku, że dołączyłeś do nas. Swoim głosem jak zwykle zachwyciły nas Ania, Ola, Jola, Kasia, Paweł, Ziutek, Tomek, Ernest i Wojtek. Was zawsze słucha się bardzo przyjemnie i z wielką miłością, której tego wieczoru w Midasie było bardzo dużo.

Trzeba też wspomnieć o utworze wykonanym przez naszą najlepszą Walentynkę, to jest moje zdanie i mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie, Ulę Wojnarowską-Curyło, która sama dokonała wyboru tekstów z pazurem. Ula wykonała utwór w duecie z Józefem w sposób bardzo wesoły i profesjonalny, śmiem powiedzieć, że aktorstwo tych dwojga nas zaczarowało i zachwyciło. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i dziękujemy, że zechcieli wziąć udział w tym wspaniałym wieczorze, gdzie tym razem złoto przeplatało się z kolorem czerwieni, z racji święta, w którym to dane nam było się spotkać po raz kolejny w piwnicach Midasa.

O muzykach już wiele nieraz napisała Ula Rędziniak, wychwalając ich talent i zaangażowanie w przygotowanie każdej oprawy muzycznej, cóż ja mogę dodać od siebie? Chyba tylko to, że ze wszystkim się zgadzam, jesteście świetni i bardzo Wam dziękujemy, że jesteście z nami, i mam nadzieję, że będziecie z nami, do końca świata i o jeden dzień dłużej! Wszyscy znamy naszą inicjatorkę tych wieczorów Ulę, jej pomysłów raczej nie zabraknie i oby chętnych do uczestnictwa w tych wieczorkach osób też nie zabrakło. Ula Tobie dziękuję za kolejny niesamowicie sympatyczny i radosny wieczór, i gratuluję zdolności, jakie  w sobie masz i dobrze, że dzielisz się  nimi z nami. A wśród muzyków, tego wieczoru w piwnicach Midasa na wieczorze Słowa złotem szeptane zagościli Aleksandra Fiołek-Matuszewska, Katarzyna Galej, Jolanta Pieczek, Anna Muszyńska, Dariusz Data Tomasz Jakubasz, Paweł Hart, Wojciech Fiołek, Ernest Pieczek, Bartek Nowak, Krzysztof Wnęk, Kamil Wnęk, Józef Maźnicki.

Dziękujemy bardzo naszym wykonawcom poezji. W ten wieczór zachwycili się nas nie tylko dykcją, lecz także talentem aktorskim, a wiersze interpretowali dla nas: Ewa i Adam Irzyk, Barbara i Tomasz Jakubasz, Lila Zeid, Mariola Gruszczyńska, Tomasz Galej, Agata Szlachta, Dariusz Koczela, Iwona Barć, Beata i Grzegorz Potwora, Agnieszka Kliś, Magdalena Nieroda, Gabriel Gąsior, Ewa Florczak, Piotr Rędziniak, Barbara Wójtowicz, Katarzyna i Tomasz Saletnik, Magdalena i Tomasz Drogoń, Joanna Polak, Danuta Ziobro, Agnieszka Wnęk, Urszula Wojnarowska-Curyło, Józef Maźnicki, Dorota i Maciej Mac.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam, bo była nas spora grupa osób, które czytały tego wieczoru utwory poświęcone sprawom tak ważnym w ludzkim życiu MIŁOŚCI i wszystkim emocjom i przeżyciom, jakie jej towarzyszą. Było bardzo energetycznie, a zarazem  subtelnie, miło i bardzo zalotnie, jednym słowem było bosko!

Podziękowania szczególne dla naszych Gospodarzy, dzięki którym możemy spotykać się w  bardzo klimatycznym otoczeniu. Dziękujemy  Dorocie i Maćkowi! Oni są z nami sercem i duchem, i zawsze są bardzo zaangażowani w każde spotkanie, nie tylko, jako właściciele piwnic Midasa, ale również, jako wykonawcy utworów poetyckich. Dziękujemy za nagłośnienie Rafałowi Chmielowi, za film Maciejowi Klusce, a za zdjęcia Andrzejowi Górzowi 🙂

Mam nadzieję, że Wam też się podobało i spotkamy się wkrótce, już w marcu!
Zapewniam Was, że będzie równie miło i sympatycznie, tak jak było dotychczas. Dobrze, że jesteście z nami, dla naszego Stowarzyszenia „Zakorzenieni w kulturze” jest to bardzo ważne, bo dzięki Wam wiemy, że idziemy w dobrym kierunku, ze nasze pomysły znajdują zainteresowanie i Waszą aprobatę. Do zobaczenia!

 

Mariola Gruszczyńska

fot. Andrzej Górz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar